ČANKOVICE SEBRALY ZÁVODCE PRVNÍ BODY

AHC Čankovice – ZH Pardubice 10:7 (3:3, 2:1, 5:3)

Utkání začalo pro lídra tabulky skvěle, když ho do vedení dostal po 60 sekundách Kubálek, který dorazil Koblížkovu střelu. Domácí otočili skóre dvěma brankami během 17 vteřin. Ve 12. minutě vyrovnal Procházka. Následně putovali na trestnou lavici dva domácí hráči, ale dvojnásobnou početní výhodu sehrála Závodka mizerně. V již klasické přesilovce dokonce inkasovala. Do přestávky bylo však vyrovnáno, zásluhou Fouska.
V úvodu druhého dějství Čankovice sice nevyužili přesilovou hru, ale krátce po té využili zmatku v soupeřově obraně ke vstřelení čtvrté branky. Na 5:3 zvyšoval ve 26. minutě Havlíček. Za dvě minuty snížil po krásné souhře s Procházkou Fousek. Závodka zatlačila svého soupeře, ale všechny šance pochytal brankář Hanač. Na druhé straně se několikrát zaskvěl při brejcích skvělými zákroky Paleček, který navlékl dres s továrnou po roční přestávce.
Třetí třetina nezačala pro Závodku dobře. Po vyhraném vhazování se nachal lacino obrat o puk Pokorný a Kulhánek vrátil svému týmu dvoubrankové vedení. Tento stav ale netrval dlouho. Havrda s pukem na holi projel celé hřiště, natlačil se před branku a procpal puk za čáru. Ve 43. minutě domácí vedli po Tichého střele opět o dvě branky, ale stejně jako v předchozích případech přišla rychlá odpověď, tentokráte z hole Procházky. Deset minut před koncem tentýž hráč vyrovnal a mohlo se začít od začátku. Závodka tlačila, její hráči si vypracovali několik slibných příležitostí ke vstřelení branky. Ta ovšem padla na druhé straně po rychlém protiútoku Petržílka. Šanci k opětovnému vyrovnání měli hosté o chvíli později, když dostali další početní výhodu. V jejím závěru ovšem ujela dvojice Kulhánek – Tichý, který se štěstím prostřelil Palečka. Závodka se v závěru pokusila vyrovnat s šesti hráči v poli, ale risk nevyšel a soupeř do opuštěné klece vstřelil desátou branku.

Branky a nahrávky: 3:26 Peřina (Petržílek), 3:53 Kulhánek (Solnička), 16:29 Petržílek, 22:11 Petržílek, 25:45 Havlíček (Tichý), 40:12 Kulhánek, 42:37 Tichý (Solnička), 52:02 Petržílek, 54:26 Tichý (Kulhánek), 59:27 Kulhánek – 1:00 Kubálek (Koblížek, Vinař), 11:09 Procházka (Berger, Fousek), 17:34 Fousek (Procházka, Havrda), 27:14 Fousek (Procházka), 40:45 Havrda (Fousek), 43:14 Procházka (Fousek), 49:50 Procházka (Vinař). Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. Oslabení: 2:0.

Sestava ZH Pardubice: Paleček – Havrda, Vinař, Pokorný – Berger, Procházka, Fousek – Kubálek, Koblížek, Nešický.

Tresty ZH Pardubice: 2 Vinař, 2 Nešický.