CHRUDIMŠTÍ ORLI PŘELÉTLI PŘES ZÁVODKU

HC Orli Chrudim – ZH Pardubice 12:7 (1:3, 4:3, 7:1)

Závodka nastoupila do čtvrtfinálového utkání v okleštěné sestavě jen s deseti hráči do pole a když po 1. třetině musel se zraněným zápěstím odstoupit Kubelka, Pardubice museli stáhnout hru na tři obránce, kterým v závěru došla síla a nedokázali již zastavovat nájezdy chrudimských hráčů.
První třetinu ovládla Závodka a zaslouženě po hat – tricku Fouska vedla 3:0. Ještě před první sirénou snížil Mašík. Odstoupením Kubelky se ovšem rozpadla první útočná formace, která ztratila na síle, i když branky střílela nadále jen ona.  Druhá část hry byla bohatá na branky a pardubičtí po jejím skončení drželi jednobrankový náskok.
Úvod třetí části hry vyšel Orlům skvěle. Nejprve ujel Mašík, když Čermákovi na modré čáře puk přeskočil hokejku. A po ubráněném oslabení se poprvé v utkání dostali do vedení. Přečíslení dva na jednoho využil Králíček. Za 82 sekund sice dokázal snížit Sodomka, ale to bylo bohužel ze strany Závodky vše. Když deset minut před koncem poslal Chrudim do vedení Musil, hosté již neměli dostatek fyzických ani morálních sil na obrat.
Závodka tak po třech titulech skončila sezónu již ve čtvrtfinále.

Branky a nahrávky: 18:25 Mašík (Langr), 23:22 Mašík (Langr), 27:07 Brázda, 33:04 Musil (Bureš), 34:16 Nevšímal (Langr), 40:19 Mašík (Králíček), 42:30 Králíček (Langr), 49:13 Musil (Čejgl), 51:01 Brázda, 52:00 Bureš (Musil), 53:55 Bureš (Čejgl), 58:53 Králíček (Langr) – 2:57 Fousek (Kubelka), 14:16 Fousek (Sodomka), 16:50 Fousek (Kubelka), 30:36 Sodomka (Fousek), 31:05 Fousek (Sodomka), 37:27 Fousek (Sodomka), 43:52 Sodomka (Fousek). Vyloučení: 6:2 + Šťastný (Chrudim) 10 min. OT. Využití: 0:2. Oslabení: 1:0.

Sestava ZH Pardubice: Lejsek – Palaščák, Koblížek, Čermák, Pokorný – Kubelka, Sodomka, Fousek – Lánský, Mlateček, Kubálek.

Tresty ZH Pardubice: 4 Pokorný.