OBRAT SE SKUTČÍ, DOBRÝ TEST PŘED PLAY - OFF

ZH Pardubice – HC Jiskra Skuteč 7:5 (0:2, 1:2, 6:1)

Před posledním duelem základní části měla Závodka jistotu prvního místa v tabulce a tak do utkání nastoupila bez většiny svých ofenzivních opor. To byl důvod, proč pardubické výpady obrana hostí v pohodě pacifikovala. Do vedení se tak dostala Skuteč na konci 19. minuty.  V čase 19:59 vystřelil při přesilové hře od modré čáry Nevečeřal a trefil přesně horní růžek Lejskovi branky – 0:2.  Ve 25. minutě přišla další přesilovka hostů, která znamenala další puk v Lejskově síti. V polovině utkání to bylo již 0:4 a Závodka byla na ručník. K první trefě a zároveň nastartování obratu jí paradoxně pomohla v závěru druhé třetiny další přesilovka soupeře, v oslabení snížil Berger.
Do závěrečného dějství vstoupila Závodka s přeházenou sestavou a změny se vyplatily. Ve 44. minutě snížil Papadopulos. Za tři minuty přišla střela Bergra z hlouby vlastní třetiny, která k překvapení všech skončila za zády Vokouna - 3:4. Skuteč mohla získat zpět otěže utkání, jedenáct minut před koncem mířil Urban do odkryté brány, střelu mu zblokoval Kubálek a z brejku vyrovnal Mlateček, když dorazil Papadopulosovu střelu. Hosté si vzali oddechový čas, aby zastavili rozjetou Závodku. To se ale minulo účinkem, jelikož za 70 sekund završil obrat svou premiérovou trefou v dresu s továrnou Knotek. Tři minuty před koncem zakončil povedeným blafákem samostatný únik Mlateček a 23 vteřin na to ho napodobil Knotek. Na konečných 7:5 korigoval v závěru Kusý, ale Pardubice si již výhru v klidu pohlídaly.

Branky a nahrávky: 36:31 Berger, 43:08 Papadopulos (Čermák), 46:31 Berger (Palaščák), 49:02 Mlateček (Papadopulos), 50:12 Knotek (Čermák), 56:47 Mlateček (Čermák), 57:10 Knotek – 18:48 Urban (Kusý), 19:59 Nevečeřal (Kusý), 24:19 Talácko (Kusý), 28:49 Verner (Pitra), 58:36 Kusý (Nekola). Vyloučení: 7:4 + Talácko (SK) 10 minut OT. Využití: 0:2. Oslabení: 1:0.

Sestava ZH Pardubice: Lejsek – Palaščák, Pilař, Čermák, Papadopulos – Nešický, Mlateček, Berger – Knotek, Závodník, Kubálek – Pokorný.

Vyloučení ZH Pardubice: 6 Berger, 2 Mlateček, 2 Papadopulos, 2 Palaščák, 2 Nešický.