OSLABENÁ ZÁVODKA VYBOJOVALA DALŠÍ VÝHRU

Závodka se na utkání sjela pro velkou marodku jen s osmi hráči do pole, ale bojovným výkonem její hráči natáhli šňůru výher již na číslo osm. Ve 3. minutě zaskočil domácího gólmana Zlesáka bleskovým manévrem z poza branky Fousek. Následně domácí Jikra otočila skóre na 3:1. Ale ještě do přestávky snížil po spolupráci s Procházkou Fousek.
Po přestávce předvedli pardubičtí hráči gólový uragán a vytvořili si rozhodující náskok, který drželi bezpečně až do konce utkání. Ale pojďme popořádku. Již po 16 sekundách druhé třetiny se k odraženému kotouči dostal Papadopulos a bez rozpaků vyrovnal. Za 32 vteřin naznačil Palaščák na modré střelu, poslal puk na svého parťáka v obraně, Vinař využil clony Papadopulose před brankou a přesně umístěnou střelou k tyči dostal Závodku do vedení. Na začátku 23. minuty tečoval před brankou puk Pokorný a mohl se radovat ze svého premiérového zásahu sezóny. Skuteč si vzala oddechový čas, ale to hosty nezastavilo. Po vyloučení Špilara hráli hosté přesilovou hru, která se jim ale dlouho nedařila. V jejím závěru se ale přeci jen usídlili před Zlesákovou bránou, který po dělovce Vinaře kapituloval. Domácí korigovali stav dvěma brankami během 21 vteřin, to ale hráče Závodky nepoložilo. Ve 28. minutě vystřelil zápěstím od modré čáry Vinař a jeho střela zapadla do horního růžku branky překvapeného Zlesáka. Obránce Vinař byl při chuti a ve 32. minutě si připsal čtvrtou branku v utkání. Na 9:4 pro Závodku zvyšoval nádhernou samostatnou akcí Havrda. Skueč snížila při přesilové hře, když Lejska zblízka propálil Nekola. Na rozdíl dvou branek snížil 10 minut před koncem  Talácko. Desátou branku Závodky vstřelil Procházka a přispěl tak do týmové kasy. Tentýž hráč přidal jedenáctou branku svého týmu, když projel celé hřiště a ač faulován, překonal domácího brankáře. Osmý střelecký úspěch Jiskry zaznamenal Kusý, když si Lejsek při vyjetí za branku neporozuměl se svými obránci. Skóre utkání uzavřel jedenáct sekund před závěrečnou sirénou střelou z voleje od modré čáry Fousek.

Branky a nahrávky:  4:57 Špilar (Zoulík), 6:49 Zoulík (Kusý), 18:03 Pražan (Nekola), 26:05 Špilar (Pražan), 26:26 Pražan (Špilar), 47:28 Nekola, 50:21 Talácko, 56:46 Kusý (Talácko) – 2:39 Fousek (Papadopulos Kubálek), 18:36 Fousek (Procházka), 20:16 Papadopulos, 20:48 Vinař (Palaščák, Fousek), 22:06 Pokorný (Vinař, Kubálek), 25:53 Vinař (Papadopulos), 27:58 Vinař (Fousek), 31:11 Vinař (Fousek, Havrda), 35:10 Havrda, 52:25 Procházka, 54:41 Procházka, 59:49 Fousek (Papadopulos). Vyloučení: 1:2. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0.

Sestava ZH Pardubice: Lejsek – Vinař, Palaščák, Havrda – Kubálek, Procházka, Fousek – Papadopulos, Pokorný.

Tresty ZH Pardubice: 2 Papadopulos, 2 Fousek.