PO VELKÉM OBRATU JDE ZÁVODKA DO FINÁLE

ZH Pardubice – HC Jiskra Skuteč 8:4 (1:0, 0:2, 7:2)

Závodka vstoupila do utkání aktivně a i přes několik oslabení byla lepším týmem. V 11. minutě v oslabení Koblížek zachytil rozehrávku hostů, puk se dostal k Sodomkovi, který tváří v tvář perfektním blafákem vykoupal Vokouna v brance Skutče. Další šance Pardubice nevyužily. Pět vteřin před první sirénou se po přečíslení dva na jednoho objevil před Kosinou volný Pešek, ale jeho kličku do forhendu zlikvidoval skvělým zákrokem Kosina.
Skuteč se vyrovnání dočkala pouhých dvanáct vteřin po zahájení druhé třetiny, když Špilarova rána vypadla Kosinovi z výstroje a Kusý měl před sebou už snadnou úlohu. Za pět minut v přesilové hře předvedl důraz na brankovišti opět Kusý a poslal Skuteč do vedení. To vzalo Závodce vítr z plachet a i když měla opticky více ze hry, gólové šance si vytvořit nedokázala. Duel se začal přiostřovat. Na utkání se dostavil pouze jeden rozhodčí a ten měl velmi složitou úlohu. Vše eskalovalo ve 34. minutě, kdy Nevečeřal sestřelil Procházku, který nebyl v držení kotouče. Strhla se bitka a dlouho se nehrálo. Procházka se po chvíli zvedl z ledu a za pomoci spoluhráčů odjel na střídačku a v utkání naštěstí mohl pokračovat. To pro Nevečeřala utkání skončilo. V závěru druhé části hry neudržel nervy na uzdě Havrda a za oplácení vyfasoval dvě minuty.
Závodka tak začínala závěrečnou dvacetiminutovku ve čtyřech. Martinec však získal puk, našel ve středním pásmu rozjetého Sodomku a ten se postaral o vyrovnání. V téže početní výhodě se Skuteč díky střele Zoulíka vrátila do vedení. Rychlá odpověď však Pardubice nezlomila. Naopak je vybičovala k přepnutí do vyšších obrátek a ve 45. minutě bylo vyrovnáno, když Vokouna nachytal střelou na bližší tyč Martinec. V následující minutě zachytil Sodomka rozehrávku hostů a poslal Závodku do vedení. Uplynulo pouhých 18 sekund, když si Sodomka s Havrdou na modré vyměnili puk, druhý jmenovaný našel mezi kruhy najetého Martince. Jeho povedená střela do vinglu znamenala vedení 5:3 pro domácí. Na rozdíl tří branek upravil skóre v 50. minutě Mlateček.  Jiskra sice v téže minutě díky důrazu před Kosinovou brankou snížila, když se z dorážky prosadil Pešek. Ale ambice Skutče na zvrat zašlapala do ledu za dalších 67 sekund Čermákova pumelice mezi Vokounovi betony. V 56. minutě při hře 4 na 4 uzavřel skóre svou druhou brankou v utkání Mlateček.
Závodka se tak po roční přestávce opět ukáže ve finále.

Branky a nahrávky: 10:41 Sodomka (Koblížek), 40:16 Sodomka (Martinec), 44:13 Martinec (Sodomka), 45:42 Sodomka, 46:00 Martinec (Havrda, Sodomka), 49:06 Mlateček (Procházka), 50:55 Čermák (Martinec), 55:43 Mlateček (Havrda) – 20:12 Kusý (Špilar), 24:22 Kusý (Pešek), 40:48 Zoulík (Pražan), 49:40 Pešek (Zoulík). Vyloučení: 8:5 + Nevečeřal (SK) 5 + OK. Využití: 0:1. Oslabení: 2:0.

Sestava ZH Pardubice: Kosina – Vinař, Palaščák, Havrda, Pokorný – Procházka, Sodomka, Mlateček – Koblížek, Pilař, Nešický – Kubálek, Čermák, Martinec.

Tresty ZH Pardubice: Kosina 4, Palaščák 4, Procházka 4, Pilař 2, Havrda 2, Mlateček 2.