POSTUP ZÁVODCE VYSTŘÍLEL MLATEČEK

ZH Pardubice – HC AMAT Pardubice 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

První čtvrtfinálové utkání skončilo remízou. Do odvety nastoupila Závodka v silnější sestavě, AMAT však favoritovi díky maximálnímu nasazení a skvělé defenzívě v čele s brankářem Salfickým vzdoroval až do závěrečných vteřin.
Závodka stejně jako v prvním utkání zatlačila soupeře do jeho třetiny, ale do nebezpečných střeleckých pozic se přes vynikající obranu příliš nedostávala. Až ve 13. minutě přišla kombinace prvního útoku, na jejímž  konci na Mlatečka zívala prázdná branka. Na další branku si diváci museli počkat až do 33. minuty. První formace povozila zdarma obranu Amatu na kolotoči a na konci této jízdy byl Mlateček, který opět uklízel puk do prázdné brány. Následně Závodka dostala výhodu dvou mužů v poli a mohla definitivně zlomit odpor houževnatého soupeře. Stal se ale opak. Na modré čáře nejprve Čermák skvěle zachytil puk, následně ale jeho kličku vystihl Müller. Samostatný nájezd se štěstím proměnil, když Kosina puk jen lehce ztlumil a ten se dostal za čáru. Ještě před druhou přestávkou našel Knotek na modré čáře najetého Mlatečka, ten tváří v tvář Salfickému nezaváhal, završil hat-trick a vrátil Závodce dvoubrankové vedení.
Závěrečnou dvacetiminutovku zahájili domácí početní výhodou. Ta se ale opět ukázala jako nevýhoda. Palaščákovi na modré čáře přeskočil puk hokejku a rozjetého Müllera již nechytil. Ten i po druhé v utkání svůj únik proměnil a na světě bylo drama. Amat ztrácel jednu branku, ale vědom si síly soupeře hrál stále ze zabezpečené obrany a čekal na svou šanci. Ta už ale díky pozorné hře domácích nepřišla. V poslední vteřině utkání uzavřel skóre střelou do opuštěné branky Sodomka.

Branky a nahrávky: 12:32 Mlateček (Sodomka, Kubelka), 32:26 Mlateček (Sodomka, Kubelka), 37:40 Mlateček (Knotek), 59:58 Sodomka (Martinec) – 34:33 Müller, 40:48 Müller. Vyloučení: 3:4 + 10 minut OT Vinař (ZH). Využití: 0:0. Oslabení: 0:2.

Sestava ZH Pardubice: Kosina – Havrda, Palaščák, Vinař, Čermák, Pokorný – Kubelka, Sodomka, Mlateček – Martinec, Koblížek, Nešický – Knotek, Papadopulos, Kubálek.

Tresty ZH Pardubice: Vinař 10, Pokorný 2, Palaščák 2, Nešický 2.