POVÁNOČNÍ TRÁPENÍ ZÁVODKY ZA TŘI BODY

ZH Pardubice – HC Sokol Česká Bělá 9:7 (5:3, 2:2, 2:2)

Hráči obou týmů po vánočních svátcích  nemohli chytit tempo, přesto měla Závodka celý zápas pod kontrolou a zaslouženě zvítězila. V čase 4:30 ujel obraně Lukáš Procházka a na dvakrát překonal Čejku v brance Sokolů. Hosté otočili skóre díky dvěma využitým přesilovkám. O další obrat ve skóre se postaral dvěma zásahy Fousek. Obzvláště druhá branka, která padla po kombinaci celého prvního útoku byla parádní. Následně si Čermák sjel mezi kruhy, kam dostal přihrávku od Bergera a bylo to 4:2. Pak Lejsek odmítl změnu stavu, když zneškodnil nájezd Hlaváče.  Hosté se dočkali snížení v 18. minutě po ráně Jiřího Procházky. Ale ještě do přestávky vrátil dvougólové vedení svému týmu Lukáš Procházka, který opět frnkl domácím obráncům.
Po přestávce napřáhl na pravém kruhu Jiří Procházka a vymetl šibenici Lejskovi brány. V polovině utkání zaskočil Čejku střelou z rohu Papadupulos - 5:3.  Následně Závodníkův brejk skončil nastřeleným břevnem a tyčku trefil o chvíli později Koblížek. Ten se dočkal gólového zápisu ve 36. minutě při přesilové hře. Za dvě minuty Hlaváč po samostatné akci snížil opět na rozdíl dvou branek.
Hosté zdramatizovali utkání ve 48. minutě. Kontaktní branku vstřelil Blažek a o 63 sekund později vyrovnal Machota, který zaskočil Lejska střelou od červené čáry. Domácí hráči nahodili motory do vyšších obrátek a za necelé tři minuty vrátil Závodce vedení při oslabení Sodomka. Výhru Pardubic pojistil v 57. minutě po Sodomkově přihrávce Fousek, který tak završil hat-trick.

Branky a nahrávky: 4:30 Procházka L. (Sodomka), 14:33 Fousek (Vinař), 16:04 Fousek (Procházka L., Sodomka), 16:53 Čermák (Berger), 19:50 Procházka L., 30:49 Papadopulos (Vinař), 35:35 Koblížek (Nešický), 52:13 Sodomka (Fousek), 56:20 Fousek (Sodomka) – 6:58 Kubát, 11:05 Machota (Hlaváč), 17:10 Procházka J., 22:08 Procházka J. (Machota), 37:24 Hlaváč, 47:27 Blažek (Hlaváč), 48:55 Machota (Procházka J.). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:2. Oslabení: 1:0.

Sestava ZH Pardubice: Lejsek – Čermák, Palaščák, Vinař, Pokorný – Procházka L., Sodomka, Fousek – Kubálek, Závodník, Berger – Koblížek, Nešický, Papadopulos.

Tresty ZH Pardubice: 4 Pokorný, 2 Papadopulos, 2 Berger.