V PŘESTŘELCE ÚSPĚŠNĚJŠÍ ZÁVODKA

HC AMAT Pardubice – ZH Pardubice 10:13 (1:4, 4:9, 5:0)

V pardubickém derby byla Závodka jasným favoritem, již po 16 vteřinách se dostala do vedení. Fousek zavezl puk do pásma, jeho žabička přistála přesně na Mlatečkově hokejce, který poslal puk okamžitě bekhendem před branku Bergerovi, který parádní akci zakončil povedenou střelou. Ve 14. minutě napřáhl Berger tentokráte ještě před červenou čárou a k překvapení všech skončil puk v Rolečkově brance po druhé. Na 3:0 zvyšoval po další pěkné souhře Mlateček, který se vrátil do sestavy po téměř čtyřech měsích. V 17. minutě domácí snížili, který ujel soupeřovým obráncům. Na rozdíl tří branek vrátil skóre ještě do přestávky Sodomka.
Ve 23. minutě přidal Sodomka další branku na kterou v další minutě odpověděl za Amat Duha. Ve 27. minutě vyřešili ukázkově přečíslení 2 na 1  Fousek se skórujícím Koblížkem, několika rychlými přihrávkami vyšachovali obránce i brankáře Rolečka. Opět přišla blesková odpověď domácích, tentokráte z Krupkovi hole. V polovině utkání snížil při přesilové hře na 5:6 Müller. Kontaktní branka ovšem nastarovala hráče Závodky, kteří do přestávky vstřelili sedm branek!!! Hat trick zaznamenali Mlateček, Sodomka a Závodník.
V závěrečné třetině hosté polevili v koncentraci a zbytečnými chybami dovolili soupeři vstřelit 5 branek.

Branky a nahrávky: 16:20 Duha (Müller), 20:37 Jícha (Krupka), 24:10 Duha (Krupka), 26:54 Krupka (Müller), 30:58 Müller (Krupka), 40:44 Müller (Duha), 47:05 Duha (Müller), 49:59 Müller (Duha), 50:09 Tomiška (Krupka), 51:33 Krupka (Škop) – 0:16 Berger (Mlateček, Fousek), 13:54 Berger, 15:24 Mlateček (Fousek, Sodomka), 19:18 Sodomka (Fousek), 23:26 Sodomka (Berger), 26:22 Koblížek (Fousek), 32:47 Závodník (Pilař), 33:16 Mlateček (Závodník), 33:30 Nešický (Berger), 34:48 Závodník (Mlateček), 36:17 Závodník (Fousek), 38:16 Mlateček (Závodník), 39:59 Sodomka (Fousek). Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0.

Sestava ZH Pardubice: Lejsek – Palaščák, Koblížek, Pilař, Pokorný – Berger, Sodomka, Fousek – Mlateček, Závodník, Nešický – Kubálek.

Tresty ZH Pardubice: Sodomka.