VÍTĚZNÁ ŠŇŮRA ZÁVODKY POKRAČUJE

ZH Pardubice – HC SDH Kostelec u Heřmanova Městce 7:6 (3:0, 2:4, 2:2)

Závodka v úvodních dvou kolech získala plný počet bodů při skóre 27:5 a tak byla v zápase s Kostelcem jasným favoritem, který v letošní sezóně zatím nezískal ani bod. Již po 150 sekundách hry rozvlnil síť za zády Dundáčka Fousek. Tentýž hráč navýšil vedení Závodky v 10. minutě. Obrana hostů Nešického střelu z mezikruží zblokovala, ale puk se dostal k Fouskovi, jenž ho napálil do branky. 70 vteřin před první sirénou napřáhl na modré Čermák, puk před brankou tečoval Kubálek. Dundáček sice skvěle zasáhl, ale na jeho dorážku byl už krátký.
Začátek druhého dějství vyšel lépe Kosteleckým. Za tři minuty se po chybách domácí obrany dostal Kostelec na rozdíl jediné branky. Ve 28. minutě vystihl rozehrávku domácích Kubal a bylo vyrovnáno. Závodku vrátil do vedení v polovině utkání Fousek, který zároveň završil druhý hat-trick v sezóně. Za dvě minuty bylo znovu vyrovnáno, když Lejska prostřelil opět Kubal. V závěru druhé dvacetiminutovky si první pardubická formace vytvořila velký tlak a Koblížek poslal po Fouskově skvostné přihrávce puk do odkryté branky – 5:4.
Ve 43. minutě překonal Dundáčka střelou z velkého úhlu Procházka. A když se tentýž hráč za další tři minuty po skvělé souhře s Fouskem radoval po třetí v utkání, vypadalo to na klidný závěr utkání. Jenže v 54. minutě snížil Tlapák. A když 148 sekund před koncem prolétla Motákova střela od modré houštinou těl před Lejskovou brankou a zapadla do jeho branky, bylo ze zápasu drama. Závěr utkání ale Závodka odehrála s přehledem, soupeře nepustila do žádné šance a připsala si další tři body do tabulky.

Branky a nahrávky: 2:30 Fousek (Procházka L.), 9:14 Fousek (Nešický, Procházka L.), 18:50 Kubálek (Čermák), 29:23 Fousek, 39:57 Koblížek (Fousek, Procházka L.), 42:29 Procházka L. (Palaščák), 45:32 Procházka L. (Fousek) – 20:37 Pražák, 22:51 Kotajný (Pišček), 27:15 Kubal, 31:08 Kubal (Kamarád), 53:03 Tlapák (Paras), 57:32 Moták (Dynter). Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0.

Sestava ZH Pardubice: Lejsek – Palaščák, Papadopulos, Čermák, Vinař – Nešický, Procházka L., Fousek – Koblížek, Musil, Kubálek.

Tresty ZH Pardubice: 2 Fousek.