ZÁVODKA DEKLASOVALA POSLEDNÍHO MISTRA

HC Sokol Česká Bělá – ZH Pardubice 5:15 (3:4, 1:7, 1:4)

Uplynulo jen 44 vteřin od úvodního vhazování a hosté se poprvé radovali z úspěšného bekhendového zakončení Procházky pod břevno Jakešovi branky. Domácí vyrovnali v 8. minutě, kdy přečíslení 2 na 1 zakončil Petr.  Závodku vrátil do vedení v 11. minutě Sodomka, ale ještě v téže minutě srovnal stav Kadlec. V 16. minutě putoval na trestnou Havrda, ale přesilovka se domácím hrubě nepovedla. Nejprve inkasovali po rychlém protiútoku z hole Kubelky a následně Nešického sraženou střelu poslal do odkryté branky Procházka. Bělá snížila na rozdíl jediné branky 41 sekund před první sirénou.
Druhou třetinu zcela ovládli Pardubice. Nejprve domácí útočník Hlaváč odvolal vyloučení Kubelky! Jeho gesto fair play bylo oceněno oběma týmy poklepáním hokejek. Po zahájení hry však zakombinoval Kubelka se Sodomkou a druhý jmenovaný vrátil svému týmu dvoubrankový náskok. Ve 25. minutě projel celé hřiště obránce Vinař a bylo to 3:6.  Sokolové za dvě minuty snížili po střele Machoty, ale ve zbytku třetiny přesně mířili již jen hosté, kteří vyhráli prostřední dějství 7:1 a rozhodli tak o své výhře.
Třetí část hry zahájili sice lépe domácí, když Kosinu překonal Kadlec, ale to bylo z jejich strany vše. V 50. minutě vstřelil svou čtvrtou branku v utkání Procházka. Další branku přidal ránou z kruhu obránce Havrda. V 55. minutě se v oslabení trefil Berger, který se radoval ze své první trefy v dresu Závodky. Pardubice porazili úřadujícího mistra vysoko 15:5, když skóre uzavřel po perfektní kombinaci Sodomka.

Branky a nahrávky: 7:53 Petr (Kadlec), 10:59 Kadlec, 26:30 Machota (Kadlec), 42:58 Kadlec (Hlaváč) – 0:44 Procházka L. (Sodomka), 10:36 Sodomka, 16:25 Kubelka (Sodomka, Vinař), 17:11 Procházka L. (Nešický), 21:16 Sodomka (Kubelka), 24:10 Vinař, 31:58 Mlateček, 33:10 Závodník (Nešický), 34:24 Kubelka (Berger), 35:38 Procházka L. (Kubelka Mlateček), 36:32 Vinař (Procházka L.), 49:30 Procházka L. (Sodomka), 50:28 Havrda (Berger), 54:47 Berger (Procházka L.), 57:09 Sodomka (Kubelka, Závodník). Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0.  Oslabení: 0:3.

Sestava ZH Pardubice: Kosina – Mlateček, Vinař, Havrda, Pokorný – Kubelka, Sodomka, Procházka L. - Nešický, Závodník, Berger – Kubálek.

Tresty ZH Pardubice: 2 Havrda, 2 Kubelka, 2 Mlateček, 2 Sodomka, 2 Nešický.