ZÁVODKA MÁ V SEMIFINÁLE PRVNÍ VÝHRU

HC Jiskra Skuteč – ZH Pardubice 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

V úvodu utkání dostala Skuteč výhodu přesilové hry, tu ale ke vstřelení úvodní branky nevyužila. Stejně se vedlo na opačné straně při vyloučení Vernera Pardubicím. První třetina nabídla opatrný hokej s minimem šancí.
Skóre tak otevřel až ve 24. minutě při početní výhodě střelou na vyrážečku Knotek, kterého našel mezi kruhy přihrávkou od zadního mantinelu Pilař. Ve 28. minutě uhájil vedení Pardubic skvělým zákrokem Kosina, když tygřím skokem zastavil střelu do odkryté branky. Za dvě minuty se Jiskra dočkala vyrovnání. Z levého kruhu vypálil příklepem Starý a trefil horní růžek Kosinovi branky. Pouhých sedm vteřin před druhou sirénou při oslabení zvedl domácí obránce Nevečeřal nepochopitelně puk rukavicí z ledu a musel putovat na trestnou lavici.
Závodka tak dostala v úvodu třetí třetiny šanci rozhodnout v dvojnásobné početní výhodě, která trvala 48 vteřin. Pouhé tři sekundy po návratu prvního hráče z trestné lavice tečoval Knotkovu pobídku Procházka pod břevno a Pardubice se ujaly vedení. Za 26 vteřin dostala Skuteč další direkt. Pilař s Martincem svedli v předbrankovém prostoru s domácími obránci dlouhý souboj o puk, ten se dostal k Havrdovi, který přes ležícího brankáře Vokouna poslal kotouč pod horní tyčku – 1:3. Závodka ve zbytku utkání hrála velmi takticky, bránila střední pásmo a ojedinělé pokusy Jiskry likvidoval s přehledem bezchybný Kosina.
Závodka se tak v sérii ujala vedení.

Branky a nahrávky: 29:38 Starý (Pitra) – 23:19 Knotek (Pilař), 40:51 Procházka (Knotek, Havrda), 41:17 Havrda (Pilař, Martinec). Vyloučení: 7:3 + Nevečeřal (SK) a Vinař (ZH) 10 minut OT. Využití: 0:2. Oslabení: 0:0.

Sestava ZH Pardubice: Kosina – Čermák, Vinař, Pokorný, Havrda – Knotek, Procházka, Berger – Martinec, Pilař, Nešický – Kubálek, Papadopulos, Mlateček.

Tresty ZH Pardubice: Vinař 10, Kubálek 2, Čermák 2, Papadopulos 2.