ZÁVODKA NA ÚVOD ROZSTŘÍLELA ČANKOVICE

ZH Pardubice – AHC Čankovice 12:4 (4:2, 6:0, 2:2)

Skóre nejen utkání, ale celé sezóny, otevřel v 6. minutě navrátilec v dresu s továrnou na hrudi Vinař. Od modré propálil vše co mu stálo v cestě a trefil horní růžek Skutilovi branky. Hosté srovnali při přesilové hře o tři minuty později. Petržílek napřáhl na modré a trefil se přesně k tyči. Závodka se ujala opět vedení na začátku 11. minuty a znovu to byla prudká střela od modré, tentokráte z hole Čermáka. Čankovice srovnali a opět jim k tomu pomohlo vyloučení domácích. Lejska zblízka překonal po druhé v utkání Petržílek. Pardubičtí s odpovědí dlouho neotáleli. Za 27 sekund Nešický ve středním pásmu přiťukl puk Vinařovi, ten prohodil puk kolem obránce na Mlatečka, který parádním blafákem vykoupal Skutila. Za další minutu vymetl pavučinu branky hostí Vinař. Jeho prudká střela zápěstím Skutilovi rozlámala láhev na pití. V první dvacetiminutovce se hrál hokej ve vysokém tempu, který hosté pro menší počet hráčů nemohli fyzicky vydržet. A tuto výhodu Závodka ve druhé třetině využila k rozhodujícímu náskoku. 22 vteřin po vhazování předvedl první útok hokejovou parádu, když ťukesem rozebrali obranu Čankovic. Vinař zavezl puk do pásma, kde ho převzal Lukáš Procházka, posunul ho na Martince, který našel mezi kruhy Fouska, jehož střela z první zapadla přesně k tyči. Časomíra odkrojila dalších 55 sekund, Filip Procházka zachytil chybnou rozehrávku Čankovic, prohnal se kolem obránců a bekhendovým blafákem zvýšil na 6:2. Ve 27. minutě se trefil nováček v dresu Závodky s příznačným jménem Závodník. Při jeho přezdívce ´´Závodka´´ je s podivem, že v našem dresu nehrál mnohem dříve. Ve 30. minutě se pardubičtí hráči prosadili střelecky dvakrát v rychlém sledu. Další nováček Nešický se trefil přesně pod Skutilovu vyrážečku. A Mlateček mířil pro změnu mezi betony. Desátou branku vstřelil při přesilovce Lukáš Procházka.Poslední třetina se tak dohrávala v klidném tempu. Čankovice využili další dvě přesilovky. Závodka ale pokaždé rychle odpověděla. Konečné skóre 12:4 bylo pro hosty ještě milosrdné. První výhře Závodky v sezóně v hledišti tleskal mimo jiné také její bývalý brankář Marek Čaladi.

Branky a nahrávky: 5:45 Vinař (Závodník), 10:20 Čermák (Švadlenka), 16:38 Mlateček (Vinař, Nešický), 17:47 Vinař (Procházka F.), 20:22 Fousek (Martinec, Procházka L.), 21:17 Procházka F., 26:43 Závodník (Procházka F.), 29:00 Nešický (Procházka F., Mlateček), 29:28 Mlateček (Havrda), 34:14 Procházka L. (Martinec, Fousek), 42:39 Závodník (Berger), 44:32 Fousek – 8:17 Petržílek (Zítko), 16:11 Petržílek (Chmelík), 40:57 Kubík, 45:43 Kostkan (Kubík). Vyloučení: 8:3, Využití: 1:4. Oslabení: 0:0.

Sestava ZH Pardubice: Lejsek – Vinař, Čermák, Havrda, Procházka F., Pokorný – Martinec, Procházka L., Fousek – Nešický, Mlateček, Kubálek – Berger, Závodník, Švadlenka.

Tresty ZH Pardubice: 6 Martinec, 4 Švadlenka, 4 Fousek, 2 Kubálek.