ZÁVODKA OBRATEM VE TŘETÍ TŘETINĚ PROTÁHLA VÍTĚZNOU ŠŇŮRU

HC Holomci Jezbořice – ZH Pardubice 7:10 (4:3, 2:1, 1:6)

Závodka nastoupila do utkání jako lídr tabulky a již na konci třetí minuty se ujala zásluhou Sodomkově individuální akce vedení. Z toho se ale pardubičtí dlouho neradovali. Jezbořice třemi brankami skóre obrátily. A když ve 14. minutě vstřelil při přesilovce kontaktní branku opět centr první formace, domácí bleskově odpověděli – 4:2. Závodce se ještě do přestávky povedlo snížit na rozdíl jediné branky po Fouskově střele.
V průběhu druhé třetiny odskočili Holomci dokonce na rozdíl tří branek, ale jak se již v minulosti několikrát ukázalo, vést o tři branky je to nejhorší. Fousek nejprve neproměnil samostatný únik. Ale ještě před přestávkou našel na útočné modré čáře Vinař zadovkou Mlatečka a ten střelou z levého kruhu nastartoval obrat.
Na začátku poslední dvacetiminutovky si oba hráči role prohodili a domácí vedli už jen o jeden gól. Následně Poloprudského sólo vychytal Lejsek.  Dvanáct minut před koncem odstoupil ze hry Nešický, kterého zasáhla do obličeje zblokovaná střela Čermáka. Za minutu napřáhl Čermák znovu, tentokráte však jeho střela skončila v brance a začínalo se od začátku. V 51. minutě Mlateček dvěma zásahy během padesáti sekund zajistil Závodce dvougólové vedení. Od té chvíle se soupeř položil. Vlastní nedisciplinovaností se připravil o možnost zvratu. Nejprve využil přesilovku Sodomka, který si stejně jako Mlateček připsal hat – trick. V 57. minutě při další početní výhodě skóroval Čermák a dokonal tak famózní obrat. Poslední slovo měl sice domácí Kněžour, který ujel při oslabení, ale v závěru pouze korigoval na konečných 7:10.

Branky a nahrávky: 3:43 Kněžour (Paleček), 8:39 Hrubeš (Jičínský), 12:15 Ecler (Vaníček), 14:24 Paleček (Vaníček), 26:01 Vaníček (Paleček), 33:29 Kněžour (Hrubeš), 57:43 Knežour (Poloprudský) – 2:57 Sodomka (Papadopulos), 13:30 Sodomka (Fousek, Martinec), 16:06 Fousek (Sodomka), 35:33 Mlateček (Vinař, Palaščák), 43:43 Vinař (Mlateček), 48:49 Čermák (Procházka L.), 50:06 Mlateček (Procházka L.), 50:56 Mlateček (Havrda), 54:05 Sodomka (Mlateček), 56:57 Čermák (Procházka L.). Vyloučení: 5:1. Využití: 0:3. Oslabení: 1:0.

Sestava ZH Pardubice: Lejsek – Palaščák, Papadopulos, Čermák, Havrda, Pokorný – Martinec, Sodomka, Fousek – Nešický, Procházka L., Kubálek – Koblížek, Mlateček, Vinař.

Tresty ZH Pardubice: 2 Papadopulos.