ZÁVODKA OVLÁDLA DERBY

HC Road Cafe Pardubice – ZH Pardubice 1:15 (1:3, 0:7, 0:5)

Dvě rychlé branky Závodky v úvodu utkání naznačily, kdo je v derby favoritem. V dalších minutách dokázal Klinecký mnohdy i se štěstím zastavovat všechny šance soupeře. V 11. minutě Kosina neudržel ve výstroji při přečíslení dva na jednoho Polákovu střelu, puk za jeho záda dorazil Dvořák a bylo to jen o jednu branku. Ve 14. minutě uklidnil hosty Procházka, když tečoval Papadopulosovu střelu od modré.
Závodka měla v utkání převahu, kterou ovšem nedokázala přetavit v další branky. Až ve 26. minutě skončil puk v domácí brance po teči Závodníka. V polovině utkání se během 63 sekund dvakrát gólově prosadila první formace hostů, když rychlými přihrávkami v útočném pásmu rozebrala obranu Roadka. Ve 33. minutě byl za faul na Kubálka vyloučen Kavka a v následné pětiminutové početní výhodě Závodka třemi brankami definitivně zlomila soupeřův odpor. Před druhou sirénou využil další přesilovku Vinař, na kterého čekala po parádní Mlatečkově přihrávce prázdná branka.
Za stavu 1:10 se poslední třetina dohrávala jen z povinnosti. Závodka přidala dalších pět branek a s přehledem ovládla první derby sezóny.

Branky a nahrávky: 10:15 Dvořák (Polák) – 2:21 Fousek (Procházka L., Kubelka), 3:06 Procházka L. (Fousek, Kubelka), 13:46 Procházka L. (Papadopulos, Kubelka), 25:15 Závodník (Florian), 29:56 Palaščák (Procházka L., Fousek), 30:59 Papadopulos (Procházka L.), 34:49 Vinař, 35:18 Mlateček (Martinec), 36:49 Závodník (Havrda), 39:11 Vinař (Mlateček), 41:13 Fousek (Papadopulos), 48:50 Lánský (Koblížek), 50:48 Fousek (Kubelka), 52:37 Fousek (Kubelka), 53:46 Martinec (Vinař). Vyloučení: 2:0 + Kavka (HC RC) 5 + OK. Využití: 4:0. Oslabení: 0:0.

Sestava ZH Pardubice: Kosina – Palaščák, Papadopulos, Havrda, Pokorný, Vinař, Florian – Kubelka, Procházka L., Fousek – Martinec, Mlateček, Kubálek – Lánský, Závodník, Koblížek.