ZÁVODKA PŘEJELA AMAT

ZH Pardubice – HC AMAT Pardubice 18:5 (8:0, 5:0, 5:5)

Když Sodomka po 154 sekundách hry otevřel skóre, nikdo netušil, jaký brankostroj svého týmu tím odšpuntoval. V 8. minutě zvyšoval Vinař po spolupráci se Sodomkou na rozdíl dvou branek. Druhá polovina první třetiny přinesla neskutečnou kanonádu. Sodomka vstřelil branku na 3:0 a dostal tím svůj tým do nebezpečného tříbrankového vedení. To překlenul za necelou minutu hry Závodník – 4:0. Když na přelomu 16. a 17. minuty při vyloučení Kubálka přidali další dva zásahy Čermák a Procházka, zmar na střídačce Amatu byl obrovský. Další hřebíček do hostující rakve zasadil pět vteřin před první sirénou střelou po ledě od modré čáry Fousek.
Druhá část hry nepřinesla nic nového. Branky padaly výhradně do Rolečkovi sítě. Za zmínku stála ta desátá, která padla po kombinaci prvního útoku a zakončující Procházka měl před sebou prázdnou branku.
V úvodu posledního dějství hosté dvakrát v rychlém sledu překonali Kosina v brance Závodky, ale to na světelné tabuli svítil stav 13:2. Další rychlou gólovou smršť Závodky odstartovala povedená Pokorného střela z voleje, kterou dorazil pohotově za brankovou čáru Berger. Poslední slovo měli hosté, kteří sice nejprve nevyužili dvojnásobnou početní výhodu, ale při pokračující klasické přesilovce skóroval Duha. Závodka ve třetí třetině výrazně zvolnila a tak byl Amat ušetřen od potupné dvacítky. V dresu Závodky zaznamenalo hat-trick 5 hráčů! Sodomka, Vinař Závodník, Čermák a Procházka.

Branky a nahrávky: 2:34 Sodomka (Vinař), 7:11 Vinař (Sodomka), 10:41 Sodomka (Čermák), 11:23 Závodník (Fousek), 15:38 Čermák (Vinař), 16:12 Procházka (Fousek), 18:28 Sodomka (Čermák), 19:55 Fousek (Papadopulos), 20:14 Procházka (Sodomka), 21:03 Procházka (Sodomka, Fousek), 24:31 Závodník (Fousek), 32:09 Fousek (Procházka), 33:01 Vinař, 43:19 Vinař (Fousek), 44:42 Berger (Pokorný, Papadopulos), 45:35 Čermák (Palaščák), 50:01 Čermák (Sodomka), 55:44 Závodník (Berger) – 40:31 Tomiška (Krupka), 41:01 Pravec (Zítko), 51:33 Cepl (Pravec), 53:01 Müller (Friede), 59:39 Duha (Petrides). Vyloučení: 3:5 + Fousek (ZH) 10 minut OT. Využití: 1:1. Oslabení: 2:0.

Sestava ZH Pardubice: Kosina – Vinař, Palaščák, Papadopulos, Pokorný – Procházka L., Sodomka, Fousek – Nešický, Závodník, Berger – Čermák, Kubálek.

Tresty ZH Pardubice: 10 Fousek, 2 Kubálek, 2 Sodomka, 2 Vinař.