ZÁVODKA V SOUBOJI O PRVNÍ MÍSTO ROZDRTILA HOLOMKY

ZH Pardubice – HC Holomci Jezbořice 12:4 (3:1, 6:2, 3:1)

V souboji o čelo tabulky se na první branku čekalo do 9. minuty, kdy se v oslabení trefil Sodomka. Soupeř vyrovnal za 61 sekund při téže přesilové hře. V 16. minutě se domácí dostali do trháku díky dvě bleskovým zásahům. Nejprve si Vinař najel na Sodomkovu přihrávku mezi kruhy a zamířil přesně k tyči. Následně Sodomka vyhrál čistě vhazování v útočném pásmu na Vinaře, ten puk zkušeně podržel a poslal ho před bránu přesně na Sodomku, který puk tečoval do horního růžku Pavlisovi svatyně. Ve 25. minutě se dvakrát během 12 sekund prosadil Sodomka. Nejprve po kombinaci s Fouskem a pak po vhazování ve středovém kruhu dostal přihrávku od Vinaře přesně mezi beky a forhendovým blafákem zasunul puk za Pavlise. Za minutu snížil na 5:2 Malinský. Ale s rychlou odpovědí tu byl opět Sodomka, který přihrál před prázdnou bránu Martincovi, pro kterého nebyl problém poslat puk do sítě. Na snížení z hole Palečka odpověděl Fousek čistým hat-trickem a stanovil skóre po dvou třetinách na 9:3.
Po přestávce snížil při početní výhodě Kučera, ale to bylo ze strany hostí vše. Svou pátou respektive čtvrtou branku v utkání vstřelil Sodomka a Fousek. Skóre uzavřel v 58. minutě střelou zápěstím do vinglu Martinec.

Branky a nahrávky: 8:26 Sodomka (Vinař), 15:04 Vinař (Sodomka), 15:22 Sodomka (Vinař), 24:32 Sodomka (Fousek), 24:44 Sodomka (Vinař), 26:27 Martinec (Sodomka), 27:35 Fousek (Sodomka), 30:00 Fousek (Sodomka), 37:00 Fousek (Sodomka), 52:10 Sodomka (Vinař), 56:45 Fousek (Sodomka), 57:39 Martinec (Vinař) – 9:27 Beránek (Poloprudský), 25:33 Malinský, 27:09 Paleček (Malinský), 44:41 Kučera (Paleček). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Oslabení: 1:0.

Sestava ZH Pardubice: Kosina – Pilař, Vinař, Papadopulos, Pokorný – Nešický, Sodomka, Fousek – Martinec, Havlík, Kubálek.

Tresty ZH Pardubice: 4 Martinec, 4 Papadopulos, 2 Fousek, 2 Havlík.