ZÁVODKA V ZÁVĚRU DOHNALA ZTRÁTU

HC AMAT Pardubice – ZH Pardubice 2:2 (1:0, 1:0, 0:2)

Systém play-off meziokresního přeboru má nejednu specialitku. Jednou z nich je možnost remízy v prvním utkání série. Teprve po druhém utkání, pokud by skončilo remízou, rozhodnou o postupujícím nájezdy. Závodka tak v závěru získala cennou remízu a v případě výhry v dalším utkání, postupuje do semifinále.
Pardubice s továrnou ve znaku, vítěz základní části nastoupily ve čtvrtfinále proti pardubickému Amatu, který na play off vytáhl velký trumf, do branky postavilo mistra světa Dušana Salfického. Závodka měla sice více ze hry, ale k ideálnímu výkonu bylo dost daleko. Ojedinělé šance likvidoval brankář domácích bez problémů. Na druhé straně s přehledem likvidoval brejky soupeře Kosina. Až přišla 16. minuta, Jícha vystřelil od modré čáry, Kosina puk vyrazil nad sebe a ten poskakoval těsně před brankovou čarou. Čermák ve snaze rychle dostat puk do bezpečí, si černou gumu srazil do vlastní sítě.
Ve druhé třetině měla Závodka pasáže hry, kdy zamkla soupeře před jeho brankou a vytvořila si zajímavé střelecké příležitosti, ale Salfický puky přitahoval do své výstroje. A když už byl překonán, pomohla mu po Martincově střele tyčka. V polovině utkání v situaci dva na dva neuhlídal Pokorný najíždějícího Tomišku, který překonal Kosinu střelou do protipohybu. Snížit mohl v početní nevýhodě Papadopulos, jeho střela však těsně minula pravou tyčku domácí brány. V závěru druhé periody byl vyloučen střelec druhé branky za hákování a trest se přenesl do začátku další třetiny. Po 31 vteřinách nahodil puk na bránu od modré čáry Pilař, Slafický přes klubko hráčů nic neviděl a tak mohl Pilař oslavit svou premiérovou branku v Závodce. Vstřelená branka hosty povzbudila a i díky zlepšenému pohybu zatlačila svého soupeře do defenzivy. Domácí byly jak na kolotoči a vyrovnání viselo ve vzduchu.  Největší šanci na vyrovnání si Závodka vytvořila v oslabení. Procházka s Martincem však přečíslení dva na jednoho nevyužili. Sedm minut před koncem měli hosté početní výhodu, kterou sice nevyužili, ale v pokračujícím náporu vypálil Procházka, puk se k němu dostal zpět, položil si Salfického a střelou do prázdné brány pět minut před koncem vyrovnal. V závěrečných minutách si oba týmy dávaly pozor na chybu, která by zamíchala před odvetou kartami a tak utkání skončilo netradiční remízou.

Branky a nahrávky: 15:45 Jícha, 30:01 Tomiška (Knížek) – 40:31 Pilař (Papadopulos, Procházka), 54:55 Procházka (Martinec). Vyloučení: 7:7 + Palaščák (ZH) 10 minut OT. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0.

Sestava ZH Pardubice: Kosina – Čermák, Palaščák, Havrda, Pokorný – Martinec, Procházka, Nešický – Kubálek, Papadopulos, Mlateček – Koblížek, Pilař, Berger.

Tresty ZH Pardubice: 14 Palaščák, 6 Martinec, 2 Procházka, 2 Mlateček.