ZÁVODKA ZAKONČILA ROK VÍTĚZNĚ

ZH Pardubice – HC Road Cafe Pardubice 8:1 (2:1, 1:0, 5:0)

Roadko se překvapivě ujalo v 7. minutě vedení zásluhou Kakrdy, ale tím byl výčet střeleckých úspěchů z jejich strany vyčerpán. Závodka odpověděla za tři minuty Martincovou střelou na bližší tyč – 1:1. V závěru první třetiny dostali domácí výhodu přesilové hry, ale ta se jim vůbec nevedla. Až v jejím závěru zakombinoval v útočném pásmu Martinec se Sodomkou, který poslal svůj tým do vedení.
Druhá část hry přinesla neurovnaný hokej s minimem šancí na obou stranách. Jediný střelecký úspěch zaznamenal v polovině utkání Martinec, kterému přihrál mezi kruhy Berger.
Soupeřův odpor zlomil v úvodu poslední dvacetiminutovky  kapitán domácího výběru Palaščák, který si sjel od modré čáry na vrchol kruhu a zvýšil na 4:1. V závěru následovalo Sodomkovo galapředstavení, když sám čtyřmi brankami v řadě upravil výsledek utkání na 8:1.

Branky a nahrávky: 9:36 Martinec (Palaščák), 16:31 Sodomka (Martinec), 29:29 Martinec (Berger), 42:28 Palaščák (Sodomka, Martinec), 47:17 Sodomka (Vinař), 48:06 Sodomka, 52:31 Sodomka, 59:55 Sodomka (Martinec) – 6:27 Kakrda (Tomeš). Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0.

Sestava ZH Pardubice: Kosina – Palaščák, Vinař, Havrda, Pokorný – Martinec, Sodomka, Berger – Koblížek, Závodník, Nešický – Kubálek, Papadopulos.

Tresty ZH Pardubice: 2 Martinec, 2 Vinař, 2 Pokorný, 2 Závodník.