ZÁVODKA ZNIČILA KOSTELEC

HC SDH Kostelec u Heřm. Městce – ZH Pardubice 0:7 (0:4, 0:3, 0:0 – nedohráno)

Druhý zápas ve dvou dnech pro Závodku nebyl žádný problém. Ba naopak, do zápasu vlétli její hráči s elánem a nebohého soupeře mačkali jako citrón. Obrovský tlak svého týmu korunoval první brankou až v 9. minutě Kubálek, kterého našel mezi kruhy Sodomka a po srážce gólmana se svými obránci nebyl problém trefit prázdnou branku. Za dvě minuty se Nešického střela z mezikruží odrazila k volnému Papadupolosovi, který pohotově poslal puk do brány. Za dalších 63 sekund při přečíslení 2 na 1 předložil Sodomka puk Vinařovi a bylo to o tři branky. Brankostroj hostí pokračoval, Havrdovu střelu od modré přizvedl nad beton svého gólmana jeden z obránců.
Ze druhé třetiny uplynulo jen 21 vteřin, když Čermák poslal za Dundáčkova záda další puk. V polovině utkání napřáhl na vrcholku pravého kruhu Koblížek, jehož dělovka se zastavila až v síti. Ve 38. minutě využil dvojnásobnou početní výhodu Sodomka – 0:7. Skóre mohl navýšit ještě před sirénou Martinec, ale jeho střela skončila na tyčce.
V úvodu závěrečného dějství trefil Dundáčka do masky projektil vystřelený z Palaščákovi hokejky. Ten domácímu gólmanovi poškodil masku a utkání tak bylo v čase 44:25 ukončeno.

Branky a nahrávky: 8:05 Kubálek (Sodomka), 10:24 Papadopulos (Nešický), 11:27 Vinař (Sodomka), 12:12 Havrda (Papadopulos), 20:21 Čermák (Sodomka), 30:27 Koblížek (Papadopulos, Pokorný), 27:24 Sodomka (Vinař, Martinec). Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0.

Sestava ZH Pardubice: Kosina – Palaščák, Čermák, Havrda, Pokorný – Koblížek, Sodomka, Vinař – Martinec, Nešický, Papadopulos – Kubálek.