Historie

 

Hokejový klub Závodní hokejová Pardubice byl založen na jaře roku 2006 panem Milanem Halámkou, Tomášem Kabelem, Petrem Kubálkem a Jakubem Musilem. Jelikož se jednalo o amatérský klub, začátky nebyly jednoduché. Tým byl složen z přátel zakládajících členů. První mistrovské utkání tým sehrál 11.10.2006 v Chrudimi proti AHC Čankovice.

 

Sezóna 2006/07

Klub byl přihlášen do Chrudimského okresu. Hlavní tváří a lídrem se stal trojnásobný mistr republiky Evžen Musil. Historicky první ročník jsme zakončili na 9. příčce, což je nejlepší umístění nováčka v této soutěži. Kanadské bodování vyhrál s přehledem Evžen Musil, jenž vstřelil 36 branek a na 14 přihrál!

 

Sezóna 2007/08

Před druhou sezónou se klub stabilizoval a výsledkem bylo konečné 9. místo. V 18 zápasech se hráči radovali z 10 výher, získali 3 body za remízy a jen v 5 případech odcházeli z ledu poraženi. Vítězství v kanadském bodování obhájil Evžen Musil, v 15 zápasech nasbíral 32 bodů!

 

Sezóna 2008/09

Tým před sezónou výrazně posílil příchodem několika nových hráčů. Závodní hokejová Pardubice se umístila na konečném třetím místě. Kanadské bodování vyhrál jako již tradičně nestárnoucí Evžen Musil. V 16 zápasech získal 49 bodů.

 

Sezóna 2009/10

Před sezónou tým absolvoval historicky první soustředění, které se konalo v Lanškrouně. Na závěr soustředění proběhlo přátelské utkání s účastníkem Krajské soutěže, HC Orli Lanškroun. Toto utkání ZH Pardubice překvapivě vyhrála.
Kádr byl doplněn o zkušené hráče což se projevilo na výsledném druhém místě. Vítězem klubového kanadského bodování nebyl nikdo jiný, než Evžen Musil se ziskem 50 bodů, čímž vyrovnal vlastní klubový rekord.

 

Sezóna 2010/11

Soustředění v Lanškrouně, které se v předchozím roce osvědčilo si klub zopakoval.
Tým vstoupil do sezóny ve velkém stylu, kdy všechny soupeře porazil výrazným rozdílem. Výsledkem bylo vítězství v Chrudimském okrese bez ztráty bodu! Po páté v řadě nasbíral nejvíce kanadských bodů Evžen Musil. Zisk 64 bodů je rekordem našeho  klubu.

 

Sezóna 2011/12

Pro sezónu 2011/12 byl klub Závodní hokejová Pardubice přihlášen do Krajské hokejové ligy pardubického kraje. Kádr se hodně obměnil a byl doplněn, aby tým byl konkurenceschopný. Prakticky se tým tvořil znovu od začátku. Hráči opět absolvovali soustředění v Lanškrouně.

Domácím prostředím se stala malá hala pardubické ČEZ arény. Fanoušci si našli cestu na utkání našeho týmu a vždy vytvořili vynikající atmosféru. Po základní části klub obsadil sedmou příčku a postoupil do bojů o pohár Vladimíra Martince. V semifinále vyřadil klub z České Třebové poměrem 2:1 na zápasy. Ve finálové sérii jsme se utkali s týmem HC Orli Lanškroun. V rozhodujícím utkání jsme soupeři podlehli až na samostatné nájezdy. I přes toto zklamání byl první ročník v Krajské hokejové lize hodnocen jako úspěšný. Po této sezóně ukončil aktivní kariéru matador Evžen Musil. V sezóně ve svých 53 letech odehrál 27 utkání, vstřelil 12 branek a přidal 18 nahrávek, což ve výsledku znamenalo obhajobu vítězství týmové produktivity.

 

Sezóna 2012/13

Druhou sezónu v Krajské lize absolvoval tým pod vedením trenéra Jaromíra Jindřicha, který tým poznával na tradičním soustředění v Lanškrouně.
Ve čtvrtfinále klub prohrál s Chrudimí 2:1 na zápasy a tak tým opět bojoval na konci sezóny o pohár Vladimíra Martince. Nejprve odklidil v poměru 2:0 na zápasy Českou Třebovou. V dalším kole si poradila s Hlinskem vyhranou sérií ve stejném poměru. Ve finále tým podlehl ve dvou vyrovnaných utkáních favorizované Světlé nad Sázavou. 
Týmové bodování vyhrál Ladislav Jindřich se ziskem 58 bodů (23+35) ve 32 zápasech a stanovil tím nový klubový rekord!

 

Sezóna 2013/14

Závodka zahájila sezónu opět pod trenérem Jindřichem a v úvodu rozmetala před vlastními fanoušky tým Ledče nad Sázavou 20:2! Po základní části tým obsadil šestou příčku. Ve čvrtfinále prohrála 3:0 na zápasy s Moravskou Třebovou. Následující zápasy o umístění s Chrudimí a Chocní rozhodli konečném osmém místě.
Vítězství v klubové produktivitě obhájil Ladislav Jindřich, který ve 26 zápasech nashromáždil 59 bodů (22+37), čímž vylepšil vlastní rekord klubu!

 

Sezóna 2014/15

Do nové sezóny vstoupil klub bez mnoha opor. Trenéra Jindřicha nahradil generální manažer Jakub Musil. Pro klub to nebyla povedená sezóna. Tým byl pronásledován řadou zranění a oslabený tým nedokázal dovést do vítězného utkání několik dobře rozehraných zápasů. Po základní části Závodka obsadila 11. místo. V utkáních o umístění klesla na poslední příčku.
Produktivitu vyhrál Karel Sodomka s celkovým počtem 19 bodů (4+15) v 16 zápasech.
Vedení klubu po této sezóně oznámilo konec v Krajské lize a pro další ročník přihlásilo tým zpět do Meziokresu Chrudim.
 

Sezóna 2015/16

Jubilejní desátá sezóna byla pro klub velmi úspěšná. Po základní části patřila týmu třetí příčka. Po nadstavbové části se tým vyhoupl na první příčku, kterou potvrdil vynikajícími výkony v play-off. Celý klub tak mohl oslavit premiérový titul! Za celou sezónu prohrál tým pouze čtyři zápasy! Klubovou produktivitu vyhrál Karel Sodomka, který v závěru přeskočil Davida Mlatečka. V 16 zápasech získal 53 bodů (27+26).
 

Sezóna 2016/17

Klub obsadil po základní části, druhou příčku, ale v play-off Závodka narazila hned ve čtvrtfinále na obhájce loňského stříbra, Bítovany. Sérii však Závodka jasně ovládla. V semifinále vyřadila až po nájezdech černého koně soutěže, Holomky z Jezbořic. Finále slibovalo vyrovnanou bitvu, ale oproti všem předpokladům náš tým svého soupeře ze Skutče v obou zápasech jasně předčil a po výsledcích 10:0 a 12:1 klub slavil obhajobu titulu! Kanadské bodování vyhrál se 70 body (36+34) Tomáš Kubelka. Překonal tak o šest bodů klubový rekord Evžena Musila ze sezóny 2010/11.

Sezóna 2017/18

Klub se celou sezónu potýkal s nedostatkem hráčů a z tohoto důvodu musel několik utkání kontumovat a do dalších nastoupil v hodně okleštěné sestavě. Výsledkem bylo po základní části 6. místo, v následné nadstavbě jsme tuto pozici udrželi. V play-off jsme vypadli hned ve čtvrtfinále s HC Orli Chrudim. Celkově jsme sezónu skončili na 7. místě.
Tým táhnul svými góly Ondřej Fousek (36 + 15) ve 14 zápasech.