O Závodce

Závodní hokejová Pardubice o.s. je klub krajské hokejové ligy pardubického kraje. Klub byl založen na jaře 2006 panem Milanem Halámkou, Tomášem Kabelem, Petrem Kubálkem a Jakubem Musilem, jako občanské sdružení za účelem vykonávání sportovní činnosti. Posledně dva jmenovaní jsou funkcionáři a zároveň i hráči klubu od počátku jeho založení až do současnosti. Logo klubu tvoří malá černá továrna v červeném kruhu. Barvami klubu jsou černá, červená a bílá. Prvních 5 sezón tým Závodní hokejová Pardubice odehrál v 2. třídě chrudimské meziokresní soutěži . Po posledním ročníku v této soutěži, ve které zvítězil, byl klub přihlášen pro sezónu 2011/12 do krajské hokejové ligy, kde obsadil konečné 8 místo. Po čtyřech sezónách v krajské lize, kde náš tým dvakrát obsadil druhé místo o pohár Vladimíra Martince, se klub přihlásil zpět do Meziokresního přeboru chrudimska, kde vyhrál ve své jubilejní desáté sezóně od založení klubu titul! V následující sezóně tým prvenství obhájil!